Sąlygų gerinimas pėstiesiems
Ar žinojote, kad sostinę supa pėsčiųjų takai, kurių ilgis net 1490 km? Pėstieji, kartais galbūt net to nežinodami, žingsniuodami kuria didelę naudą ne tik sau, bet ir visam miestui. Kuo daugiau gyventojų žygiuoja gatvėmis, tuo mažesnės automobilių spūstys, oro tarša ir įtaka klimato kaitai. Ėjimas yra pats geriausias būdas užtikrinti gerą fizinę ir emocinę būklę bei pamatyti spalvotą miesto gyvenimą iš arti.
Šiuo metu 25 proc. kelionių sostinėje vyksta pėsčiomis. Mūsų tikslas – padaryti taip, kad iki 2030 m. tokiu būdu mieste vyktų bent 29 proc. kelionių.
Štai ką Vilniaus miestas jau padarė ir vis dar daro, kad užtikrintų kuo daugiau judėjimo pėsčiomis:
- per 2023 m. buvo sutvarkyta ir įrengta net 62 km pėsčiųjų takų;
per 2023 m. buvo įrengti nauji šaligatviai ir dviračių takai Fabijoniškėse, Žvėryne, Žirmūnuose, Lazdynuose, Kairiajame Neries krante, Antakalnyje; - siekiant pagreitinti judėjimą pėsčiomis, trumpinamas pėsčiųjų laukimo laikas prie mieste esančių 132 šviesoforų;
- didinamas aplinkos pritaikymas asmenims su specialiaisiais poreikiais;
- kuriama infrastruktūra, leisianti vaikų ugdymo įstaigas pasiekti pėsčiomis.
Vienas iš geriausių būdų prisidėti prie žaliosios sostinės augimo – įdarbinti kojas. Norintiems pradėti vaikščioti daugiau – auksinė taisyklė: trumpesnius nei 3 km atstumus į darbą, ugdymo įstaigą ar kitą vietą rinkitės įveikti pėsčiomis. Tai užtruks vos 30 min., tačiau per šį laiką ne tik prisidėsite prie darnaus judumo mieste, bet ir pagerinsite savo fizinę bei emocinę sveikatą.
Nežinote, nuo ko pradėti? Mes pasiruošę jums padėti susikurti įspūdingus maršrutus visoje sostinėje.
„Vilnius kojomis“
Šiuo metu Vilniuje yra net 16 kasdienio vaikščiojimo trasų, kurios leis geriau pažinti miestą. Nuo Žvėryno iki Katedros aikštės ar nuo Baltupių iki Karaliaus Mindaugo tilto – kviečiame kitą kelionę į darbą ar mokymosi įstaigą paversti galimybe mankštinti kojas, įkvėpti gryno oro ir pasigrožėti sostinės architektūra.
Jei turite laisvo laiko, galite pasirinkti ilgesnį žygio maršrutą, kuris leis dar geriau pažinti apylinkes. Sostinė siūlo net 24 laisvalaikio pėsčiųjų trasas, kurios driekasi per Karoliniškių kraštovaizdžio draustinį, Žaliuosius ežerus, Trakų vokę ar net Lentvario dvarą.
Ištroškusiems tikro nuotykio siūlome įveikti 100 km taką aplink Vilnių. Jį galite nužygiuoti vienu ypu arba išskirstyti atkarpomis. Ar jūs pasiruošę tokiam iššūkiui?
Pažink miesto kultūrą vaikščiodamas
Kad žygiuoti nepabostų, maršrutus galite suderinti su daugybe sostinės pažinimo projekto „Neakivaizdinis Vilnius“ audio gidų, kurie leis daugiau sužinoti apie miesto istoriją, unikalius rajonus, gatves, architektūrą, meną, gamtą ir kasdienį gyvenimą.
Vaikščiodami gerinsite ne tik fizinę sveikatą, bet ir įgysite žinių. Ar gali būti dar geresnis derinys?
Norintiems išvengti vaikštinėjimo be tikslo, sostinė siūlo visą sąrašą lankytų vietų Vilniaus mieste ir rajone.