Partneriai
Žaliosios sostinės partneriai – tai verslo, kultūros, meno ir visuomeninės organizacijos, kurios vienijasi siekdamos kurti tvaresnį ir sveikesnį Vilnių. Tapdami šios bendruomenės dalimi, partneriai ne tik prisideda prie žaliojo miesto kūrimo, bet ir stiprina savo ryšį su gyventojais, skatindami tvarius įpročius ir bendrą gerovę. Vykdote ar norite sukurti naują tvarumo iniciatyvą? Tapkite partneriais ir siekime žaliųjų pokyčių drauge!
Vilniaus miesto savivaldybės įmonės ir įstaigos
GRINDA
Rūpinasi Vilniaus miesto švara ir vilniečių patogiu bei laimingu gyvenimu mieste. Bendrovė remontuoja ir prižiūri gatves bei kiemus, teikia avarines paslaugas 24/7, budi ir valo gatves žiemą 24/7, rūpinasi beglobiais gyvūnais, prižiūri paplūdimius ir gelbsti skęstančiuosius, rūpinasi lietaus nuotekų išvalymu ir švariu vandeniu, bei užtikrina daugybę kitų miestui svarbiausių paslaugų.
EDU Vilnius
Vilniaus miesto savivaldybės įstaiga, siekianti aukštesnės švietimo kokybės sostinėje.
Vilnius sveikiau
Siekia motyvuoti gyventi sveikiau, ugdyti sveikatai palankius įpročius, dalijasi aktualia informacija, nuolat analizuoja vilniečių sveikatos raštingumą ir būklę bei stiprina Vilniaus vaikų ir mokinių sveikatą.
Judu
Atsakinga už viešojo transporto paslaugų organizavimą, automobilių stovėjimo infrastruktūrą mieste ir darnių keliavimo būdų skatinimą.
Neutralus klimatui Vilnius
Miesto savivaldybės įsteigtas kompetencijų ir advokacijos centras, įkurtas 2022 metų spalio mėnesį. Mūzų vizija – siekti neutralaus poveikio klimatui ir klimato kaitos atsparumo Vilniaus mieste.
Atnaujinkime miestą
Administruoja daugiabučių modernizacijos procesus. Teikia visuomenei informaciją apie daugiabučių namų renovacijos naudą, konsultuoja su daugiabučių namų renovacija susijusiais klausimais, valdo daugiabučių namų atnaujinimo projektus ir įgyvendina Kaimynijų programą. Įstaigos iniciatyva „Atnaujinkime miestą KARTU“ skatina aktyvius gyventojus ir sostinės bendruomenę kurti gražesnį, žalesnį ir klimatui neutralesnį miestą.
Vilniaus parkai
Vykdo profesionalią ir kokybišką Vilniaus miesto žaliųjų erdvių – parkų ir skverų priežiūrą, atlieka želdynų projektavimo, techninės priežiūros, inventorizavimo ir stebėsenos paslaugas. Mūsų vizija – klestintys Vilniaus miesto parkai ir viešosios erdvės.
Vilniaus vandenys
Atsakinga už visą vandens ciklo atsinaujinimo valdymą – nuo jo išgavimo ir tiekimo iki išvalymo ir grąžinimo atgal į gamtą. „Vilniaus vandenys“ tiekia geriamąjį vandenį ir tvarko nuotekas daugiau nei 600 tūkst. gyventojų Vilniuje ir Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose.
VAATC
Rūpinasi, kad visos miestiečių atliekos būtų sutvarkytos geriausiu ir taupiausiu būdu. Šalia atliekų tvarkymo veiklos ne mažesnį dėmesį skiria veikloms, kuriomis siekia, kad atliekų susidarytų kuo mažiau, o susidariusios būtų išmetamos tinkamai bei patogiai rūšiuojamos.
Vilniaus apšvietimas
Miesto apšvietimo ekspertai, tapę Vilniaus miesto apšvietimo standarto kūrėjais ir lyderiais šioje srityje. Specializuojasi apšvietimo tinklo modernizacijoje ir plėtroje, teikdami paslaugas nuo apšvietimo remonto ir priežiūros iki architektūrinio bei dekoratyvinio apšvietimo projektavimo.
Vilniaus šilumos tinklai
Didžiausias centralizuoto šildymo ir karšto vandens tiekėjas Lietuvoje. Vilniaus miesto įmonė rūpinasi 760 kilometrų ilgio šilumos tiekimo keliu, kuriuo daugiau nei 220 tūkst. vilniečių namus pasiekia šiluma ir karštas vanduo. Didžiausias gamybos objektas – Vilniaus termofikacinė elektrinė Nr. 2, esanti pietvakarinėje miesto dalyje, joje gaminama šiluma ir elektra iš biokuro bei gaminių dujų.
VASA
Atsakinga už efektyvų atliekų tvarkymo sistemos organizavimą. Įmonės tikslas – užtikrinti, kad atliekų tvarkymas, surinkimas ir rūšiavimas vyktų efektyviai, taip prisidedant prie tvaresnės aplinkos kūrimo. VASA edukuoja ir skatina vilniečius aktyviai dalyvauti atliekų rūšiavimo procese, taip pat užtikrina, kad atliekų tvarkymo paslaugos būtų teikiamos kokybiškai.
Jaunimo organizacijos
Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra – LINEŠA
ŠMSM pavaldi įstaiga kurianti neformalią švietimo aplinką padedančią vaikams laisvai augti.
Kino festivaliai
„Nepatogus kinas“
Vienintelis tarptautinis dokumentinių žmogaus teisių filmų festivalis Baltijos šalyse nuo 2007-ųjų. Nors nekomercinis ir nepatogus, tai vienas lankomiausių kino renginių Lietuvoje, kaskart į savo veiklas įtraukiantis daugiau kaip 18 000 žiūrovų.
Bibliotekos
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka
Viena pirmųjų tarp visų Lietuvos bibliotekų priėmė „Tvarumo deklaraciją”. Jos nuostatomis vadovaujasi ir kasdieniame darbe, ir organizuodama edukacijas, renginius, kitas veiklas. Bibliotekoje nuolat veikia knygų mainų lentynos, kuriose galima palikti nereikalingas knygas ir pasiimti namo patikusias.
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Tai bendra, vieninga bibliotekų sistema, kurią sudaro 16 viešųjų bibliotekų Vilniaus mieste. Nuo 2024 m. pristatėme dar vieną mobiliąją biblioteką – bibliobusą. Informacinė-kultūrinė institucija, ypatingą dėmesį kreipianti į socialiai silpnesniųjų bendruomenės grupių poreikius, vietos bendruomenių telkimą ir plėtrą bei vilniečių laisvalaikio organizavimą.
Draugai
Gyvi gali
Nevyriausybinė organizacija, didinanti tvaraus ir sveiko augalinio maisto prieinamumą Lietuvoje. Šiam tikslui vykdo nemokamas edukacines kampanijas, bendradarbiauja su verslais ir institucijomis.
BEF (Baltijos aplinkos forumas)
Pelno ne siekianti visuomeninė organizacija, jau daugiau nei 20 metų vykdanti veiklą aplinkos apsaugos srityje.Svarbiausios organizacijos veiklos sritys – biologinės įvairovės apsauga, agrarinė aplinkosauga, kaimo plėtra, gamtinis turizmas, darnus vystymasis, pavojingų cheminių medžiagų valdymas, socialinė įmonių atsakomybė.
Bluma
Urbanistikos ir architektūros konsultavimo ir projektavimo agentūra, kurios specializacija – žalioji infrastruktūra ir gamta paremti sprendimai. Tikslas – stiprinti urbanizuotos aplinkos ryšį su gamta, didinti miestų atsparumą klimato kaitos atžvilgiu ir kurti socialinę vertę, tokiu būdu padedant bendruomenėms prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkos sąlygų.
Muziejai
MO muziejus
Suprojektuotas architekto Danielio Libeskindo ir gimęs mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva. Muziejaus kolekcijoje daugiau nei 6 000 modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių nuo 1960-ųjų iki šių dienų. MO muziejus – gero laisvalaikio vieta, pasakojanti istorijas apie mus. Čia užsukti kviečia parodos, edukaciniai užsiėmimai, koncertai ir kiti įvairūs renginiai.
Medinės architektūros muziejus
Pristato ir populiarina istorinę bei naują medinę miestų architektūrą. Muziejus įrengtas 2019-2022 m. Užupyje, vykdant ES ir Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis finansuotą projektą „Medinės architektūros paveldo muziejaus Vilniuje, Polocko g. 52 sukūrimas“. Projekto metu, atliepiant tvaraus vystymosi principus, restauruotos namo medinės konstrukcijos, puošybos elementai, pastatas pritaikytas šiandieninio muziejaus poreikiams.
Kviečiame tapti Vilniaus Žaliosios sostinės partneriais!
Ar Jūsų idėjos ir veikla palaiko Vilniaus siekį tapti dar žalesniu, saugesniu ir sveikesniu miestu? Prisijunkite prie Žaliosios sostinės partnerių ir kurkime tvarią sostinę kartu!