Sausis – augalinio maisto mėnuo visame pasaulyje. Europos žaliąja sostine tituluotas Vilnius drauge su nevyriausybine organizacija Gyvi gali kviečia Pašefuoti Vilnių“ ir pirmąjį metų mėnesį gaminti ypatingai skanius patiekalus iš augalinių ingredientų. Visai paprasti receptai ne tik sutaupys laiko, bus draugiški sveikatai, bet ir prisidės prie globalių gamtosaugos problemų sprendimo.

 

„Mes kviečiame išbandyti šį tą naujo – augalinę mitybą. Ne kažko griežtai atsisakyti, o labiau paįvairinti savo meniu sveikatai ir žemei palankesniais patiekalais. Kiekvienam pagal galimybes, kažkam – kartą į savaitę, kažkam kasdien“, sako „Vilnius – Europos žalioji sostinė 2025“ projekto vadovė  Jurga Pociūtė-Mikūtienė.

Vilniaus miesto savivaldybė drauge su NVO „Gyvi gali“ dalinasi augaliniais receptais ir sako, kad toks maistas – stiprus įrankis kovoje su klimato kaita, mažinant būtent maisto pramonės sektoriaus indėlį. Pereinant prie augalinės mitybos sumažinama šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos, žemės ir vandens naudojimo sąnaudos.

Nustemba pamėginę

Gyvi gali kasdien kryptingai siekia visuotinių mitybos pokyčių augalinės mitybos link. Organizacijos vadovė Meda Šermukšnė pastebi, jog vyrauja tam tikri stereotipai apie tokią mitybą, tačiau pamėginus įspūdžiai lieka kitokie. „Kartais žmonėms atrodo, kad augalinį maistą sunku paruošti, kad jis mažiau sotus. Tačiau pabandę supranta, jog tai ne tik skanu ir paprasta, bet ir geriau jų savijautai. Įtraukdami daugiau augalinio maisto turime daugiau energijos ir sveikatos“, – teigia M. Šermukšnė.

Nemokamas renginys ir receptai – norintiems šviestis apie augalinę mitybą

Vilnius – Europos žalioji sostinė 2025 dar pernai tituluotas Europos Komisijos. Anot miesto mero Valdo Benkunsko, šis titulas Vilniui yra tiek didelis įvertinimas, tiek įpareigojimas žaliųjų veiksmų imtis kasdien vis labiau. Taigi, sausį daug dėmesio skiriama darnesnei mitybai. 

Sausio 15 d. 12:10 val. per Delfi TV kviečiame stebėti diskusiją apie augalinį maistą „Ateities meniu: ar mūsų pasirinkimai gali išgelbėti planetą?“ Dalyvauja: Baltijos aplinkos forumo vadovas Žymantas Morkvėnas, ikimokyklinio ugdymo įstaigų visuomenės sveikatos priežiūros sk. vedėja Deimantė Kisielienė,  „Miesto laboratorijos“ projektų vadovė Goda Sosnovskienė, organizacijos „Gyvi gali“ atstovė Aistė Aužbikavičiūtė, Vilniaus miesto savivaldybės tvarumo vadovas Anton Nikitin. Diskusiją veda – žurnalistė, klimato kaitos aktyvistė Rugilė Matusevičiūtė. 

Receptų ieškok: augalinisvilnius.lt