Į Vilnių atvyksta Klimato muziejus
Spalio 27 d. prie Energetikos ir technikos muziejaus duris atvers Klimato muziejus. Mobilus Klimato muziejus yra vienintelis toks Baltijos šalyse, kurio lankytojai kviečiami ne tik pamatyti, bet, svarbiausia, patirti klimato kaitą.
Klimato muziejaus lankytojai galės pajausti, ką reiškia būti 50 °C karštyje, sužinoti, ar ūkininkavimas persikels į kosmosą, ar Klaipėda po vandeniu — tai niūri prognozė ar neišvengiama ateitis.
Inovatyvus muziejus įrengtas spalvinguose jūriniuose konteineriuose, kuriuose pristatomos pagrindinės temos apie klimatą: klimato kaitos priežastys bei padariniai, pagrindiniai ES Žaliojo kurso tikslai Baltijos šalyse, šiltnamio efektas, vandenilio naudojimas, gamtos svarba šiuolaikinio žmogaus gyvenime bei tvarūs pokyčiai, kuriuos galime įgyvendinti kasdien.
„Džiaugiamės, kad Klimato muziejus atvyko pas mus, nes tai dar vienas puikus būdas į energetiką ir technologijas pažvelgti kaip į priemonę tvarumui užtikrinti ir aplinkai saugoti. Taip pat džiugina tendencija, kad tvarumas tampa reikšminga miesto infrastruktūros dalimi – visa tai turės ilgalaikį teigiamą poveikį gyventojams“, – sako muziejaus direktorius Mykolas Bistrickas.
Galime pasidžiaugti ir Vilniaus miesto laimėjimu – Europos Komisijos skirtu apdovanojimu „Vilnius – Europos žalioji sostinė 2025“. Šis titulas suteikia progą didžiuotis jau pasiektais rezultatais tvarumo ir žalumo kryptyse, taip pat įpareigoja dar labiau stengtis atliepti miestiečių poreikius ir kurti žaliausią miestą kartu.
Tvarumas prasideda nuo asmeninių pokyčių ir sprendimų, todėl labai svarbu edukacija ir informacijos sklaida. „Žalioji sostinė“ kartu su Energetikos ir technikos muziejumi vilniečius ir miesto svečius kviečia į edukacijas tvarumo ir klimato kaitos temomis.
„Augančio vartojimo nesustabdysime, tačiau galime skatinti antrinį panaudojimą, pavyzdžiui, projekte „Upcycling“ iš senų elektronikos komponentų su moksleiviais ir studentais kuriami nauji eksponatai. Įtraukiant lankytojus į fizikos, chemijos, mechanikos užsiėmimus, ne tik kalbama apie tvarumą, bet akcentuojama būtinybė priimti atsakingus sprendimus“, – sako Gabija Vyšniauskaitė-Danušė, „Vilnius – Europos žalioji sostinė 2025“ projektų vadovė.
Spalio 27 d.:
11.30 val. edukacija apie klimato kaitą
12.30 val. edukacija apie vandenilio gamybą
13.30 val. edukacija apie klimato kaitą
14.30 val. edukacija apie šiltnamio efektą
16.00 val. edukacija apie klimato kaitą
16.30 val. edukacija apie klimato kaitą
Klimato muziejaus lankymas NEMOKAMAS, tačiau į juos būtina išankstinė registracija čia.
Klimato muziejų praėjusiais metais aplankė daugiau nei 100 tūkst. Latvijos ir Lietuvos gyventojų.